3 вересня
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
У бібліотеці оформлено «Куточок для допитливих діточок», де діти можуть погратися іграшками, скласти пазли з казками, або конструктор «LEGO». А у підготованих для них книгах та журналах знайти відповіді на різні запитання, відгадати загадки, кросворди, випробувати себе у ігрових завданнях.
На допомогу вчителю оформлений куточок, де можна знайти інформацію про новітню реформу та ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу.
12 вересня
Тематична поличка
«Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна»
До 75-ї річниці визволення Ніжина від фашистської окупації у бібліотеці школи розміщена тематична поличка «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». У розміщених на ній книгах описані події, які відбувалися на Ніжинщині у роки окупації, відображено реалії партизанського життя та жорстокість війни. Книги про подвиг дідів та прадідів допоможуть читачам бібліотеки глибше усвідомити, якою ціною здобувалась перемога над ворогом, яка героїчна боротьба велася проти окупації.
13 вересня
Віртуальна мандрівка
музейними лабіринтами Чернігівщини
Для учнів 7 та 8 класів було проведено віртуальну мандрівку музейними лабіринтами Чернігівщини, яку спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І. та завідуюча дитячої бібліотеки для дітей філіалу №4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. Діти «мандрували» цікавими історичними місцями Чернігівщини, дізналися про музеї Ніжина. Свої знання змогли показати, давши відповіді на запитання краєзнавчої вікторини.
13 вересня
Віртуальна мандрівка
музейними лабіринтами Чернігівщини
Для учнів 7 та 8 класів було проведено віртуальну мандрівку музейними лабіринтами Чернігівщини, яку спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І. та завідуюча дитячої бібліотеки для дітей філіалу №4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. Діти «мандрували» цікавими історичними місцями Чернігівщини, дізналися про музеї Ніжина. Свої знання змогли показати, давши відповіді на запитання краєзнавчої вікторини.
7 листопада
Посвята в читачі «Я тепер читач»
Цього дня учні 2 класу стали читачами шкільної бібліотеки. Діти виконали усі завдання конкурсу «Проведи Мишку в бібліотеку». Багато дізналися цікавого про бібліотеку, гігієну читання, правила користування книгами та бібліотекою. Дали відповіді на запитання вікторини. Щоб нічого не забути, отримали пам’ятатку читача.
8 листопада
Поетично-пізнавальне свято
«Слово рідне, мудре і прадавнє»
(До Дня української мови та писемності)
Для учнів 5 та 6 класів в актовому залі школи пройшло поетично-пізнавальне свято «Слово рідне, мудре і прадавнє», яке було спільно підготоване шкільним бібліотекарем Копайло Світланою Іванівною та бібліотекарем Вершняк Іриною Володимирівною з бібліотеки для дітей філіалу №4 міської ЦБС. Діти прослухали інформацію про День української мови та писемності, переглянули відео «Започаткування писемності на Україні», «Легенда про мову», «Цікаві факти про українську мову».
Окрім того, на свято завітала гостя: письменниця нашого рідного міста Ніжина Кириченко Світлана Петрівна. Школярам цікаво було дізнатися про життєвий та творчий шлях письменниці. Із задоволенням учні слухали казки для дітей Світлани Петрівни.
Свято завершилося на піднесеній ноті. Наостанок прозвучала пісня «Українська мова».
12 листопада
Інформаційна поличка
«Сам виконуй, ближнього навчай»
(Підготована до Тижня безпеки дорожнього руху)
На інформаційній поличці читачі можуть ознайомитися з книжками про правила дорожнього руху, що допоможе уникнути небезпечних ситуацій на дорозі. Підібрані для виставки книги розкажуть про права та обов’язки усіх учасників дорожнього руху.
Усі охочі можуть ознайомитися з книгами на інформаційній поличці з 12 по 16 листопада.
20 листопада
Літературна подорож лабіринтами казок
«Відчини у казку двері»
У другому класі ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшла літературна подорож лабіринтами казок «Відчини у казку двері».
Учні поміркували над тим, що приховано в казках. Які людські риси мають герої фантастичних історій. Жваво пройшло обговорення про те, чому потрібно бути добрим, уміти дружити, виховувати в собі гарні якості характеру.
Цікаво дітям було переглянути презентацію «Квака» (про жабку, яка не вміла дружити). Із задоволенням слухали декламування казок бібліотекарем «Зимові пригоди» та «Казка про кота Мурка».
Наостанок, учні активно відповідали на запитання вікторини «У світі казок».
21 листопада
Україна – країна нескорених!
(виставка-експозиція до Дня Гідності та Свободи)
У бібліотеці школи розміщена виставка-експозиція до 5-ї річниці Революції Гідності «Україна – країна нескорених!», на сторінках якої – і відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв «Небесної Сотні», і світлини Революції та Майдану.
Виставка-експозиція – нагадування всім читачам бібліотеки про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам’яті наших героїв!
22 листопада
Нагородження переможця конкурсу
«Хай весь світ дивують нині діти неньки України»
Бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Копайло С.І. вручила учню школи та активному читачу, Матвійченку Ростиславу, подарунок від організаторів обласного конкурсу «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», що пройшов весною, у якому Ростислав зайняв ІІІ місце у номінації «Поезія» (молодша група), з віршем «Осінь». Вітаємо переможця! Бажаємо наснаги, творчих успіхів та здійснення всіх мрій!
28 листопада
Краєзнавча година спілкування
«Легенди давнього Ніжина»
Для учнів 7 класу шкільною бібліотекою, у співпраці з бібліотекарем філії №1 міської ЦБС Єременко Тетяною Дмитрівною, була підготована та проведена краєзнавча година спілкування, присвячена нашому древньому місту, що було свідком різних історичних подій та звершень. Щоб ознайомити учнів з таємницями та легендами, пов’язаними з Ніжином, до школярів завітав науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею імені І.Спаського, відділу «Поштова станція», Желєзко Роман Анатолійович. Гість розповів учням багато цікавого про період заснування Ніжина, про часи, коли наш край переживав набіги варягів та половців. Учні поповнили свій багаж знань про рідний край та з великим захопленням слухали оповідача. Багато запитань ставили діти Роману Анатолійовичу, на кожне з яких отримали вичерпну відповідь.