Презентація гімназії! Переглянути

Історія Ніжинської гімназії № 2 сягає в сиву давнину. В анкеті шкіл м.Ніжина за 1922 рік, що зберігається у фонді Ніжинського повітового відділу народної освіти, є графа «Скільки років існує школа?». Там стоїть цифра – 133 роки. Таким чином, дата виникнення – 1789 рік.

Протягом 210 років школа № 2 часто міняла адресу і профіль свого навчання.

Школа - це не просто будівля. Це світ, у якому ми живемо. Кожна цеглинка цієї світобудови важлива. Витягни одну, і всі розсипляться, як картковий будиночок. Тому школа повинна бути єдиною і згуртованою.

У одному з мальовничих куточків міста Ніжина знаходиться Ніжинська гімназія № 2 , що має славну історію, давні традиції та сучасні новаторські тенденції в організації навчально – виховного процесу. Сьогодні школа – це рідний дім, у якому переплелися наука і мистецтво, відпочинок і спорт. Школа багата цікавими традиціями, науковими знахідками, талановитими учнями й висококваліфікованими вчителями. Дійсно, це єдина сім’я учнів, учителів та батьків, це храм науки, де панують дух творчості, співдружності, співпраці, взаєморозуміння.

Головною метою школи є створення оптимальних умов для гармонійного розвитку творчої особистості, виховання всебічно освіченої людини, яка має яскраву індивідуальність, може приймати зважені рішення в складних умовах сучасності, усвідомлювати глобальні проблеми людства та національні проблеми й намагатися взяти посильну участь у їх вирішенні.

У нашій школі панує атмосфера співтворчості між учнями та вчителями, які дуже серйозно ставляться до викладання шкільних предметів, але разом із тим можуть розважити учнів добрим жартом, заохотити лагідною посмішкою. Діти відчувають до себе довіру з боку вчителів, і це стало основним принципом взаємин між вчителями та учнями.

Ніжинську гімназія № 2 можна порівняти з кораблем: як не хитає нас всіх розбурхане море життя, а наша школа тримається гордо.

Ми пишаємося тим, що наша школа виплекала й повела у світ багато випускників, які навчаються в престижних ВУЗах, а згодом стають батьками наших учнів. Тому так зрозуміло їх вагому підтримку й допомогу. А вчителі у відповідь віддаються сповна школі, своїй справі, урешті – решт - учням, яких навчають, переймаються їх долею, майбутнім...

Ми вміємо не лише вчитися, а й розважатися. Приємно відзначити, що наші учні - талановиті, активні та творчі натури. Уже в новому навчальному році в школі було проведено багато цікавих заходів, а для учнів розпочали роботу такі гуртки: драматичний, образотворчого мистецтва, виготовлення іграшок-сувенірів, вокального співу, хореографічний ( народний і сучасний напрямки), підготовка церемоніалу внесення Державного прапору України та груп почесного караулу, туристичний, настільний теніс, шаховий, основи інформатики, євроклуб та клуб «Старшокласник». Відкрито хореографічний зал.  Суттєвою і постійною є підтримка батьків школи. Тож сподіваємось на подальшу співпрацю.

«Учення - світ, а невчення - тьма!» - відома істина, ще з раннього дитинства ми чуємо ці слова від батьків, читаємо в казках... «Учися, дитино», - повчально наказували нам бабусі, коли ми, маленькі дітлахи, уперше переступали поріг школи із портфелем за плечима і широко розкритими довірливими очима, як-то кажуть у народі, «набиратись знань». І набираються, розумнішають, мудрішають, а потім йдуть у доросле життя. Ось і у вересні 2020 року ми знову чекаємо на поповнення школи майбутніми першокласниками. І зробимо все, щоб кожній дитині було легко адаптуватися до навчання в 1 класі, а школа стала тим місцем, де учень буде прийнятий і сприйнятий таким, яким він є, з усіма своїми почуттями, думками, знаннями, проблемами та великими й малими подіями в житті. Ми чекаємо вас у стінах нашої школи.

Так, життя вимогливе й вимагає від нас, учителів, підкорення нових вершин, прагнення до нових починань, бо ж добрий початок - уже половина успіху. У нас усе попереду - нові злети, нові вершини, які підкорятимуть наші випускники, уславляючи твою, мою, нашу школу. Тож нехай і далі змінюється, оновлюється наша школа і, безперечно, ці зміни будуть на краще!

Л.Матях