ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ

 на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. У разі виникнення такої ситуації учень повинен звернутися до дорослого (батьків, класного керівника, практичного психолога, соціального педагога, вчителя, заступника директора з навчально-виховної роботи, директора закладу освіти).

2. Батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву за відповідною формою директору закладу або повідомляють відповідального за виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в гімназії, заступника директора з навчально-виховної роботи.

3. Педагогічні працівники по факту, виявленого правопорушення чи інших негативних проявів учнями закладу освіти оперативно інформують адміністрацію гімназії.

4. Директор гімназії має розглянути звернення у встановленому порядку:

    4.1. Видається наказ про проведення розслідування.

    4.2. До складу затвердженої комісії за згодою можуть буди включені батьки постраждалого та винного.

    4.3. Комісія проводить розслідування.

    4.4. Результати розслідування оголошуються на засіданні комісії батькам (чи їх представникам) потерпілого та винного.

5. За результатами висновку комісії з розслідування у разі виявлення факту булінгу, а не одноразового конфлікту, дані повідомляються уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службі у справах дітей.

6. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

12. Дирекція та практичний психолог  розробляють заходи щодо здійснення соціально-педагогічного патронажу осіб, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

13. Практичний психолог  надає консультативну допомогу батькам (чи їх представникам).