Головна » 2017 » Грудень » 28 » РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ!!!
12:59
РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ!!!

Ротавірусна інфекція є однією з форм гострої інфекції в кишечнику, збудник якої - Ротавірус (з роду Rotavirus). Інша назва ротавірусної інфекції – рота вірусний гастроентерит, кишковий грип. Віруси вражають не тільки дітей, а й дорослих, у яких захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Захворювання, що викликається ротавірусами, є заразним та носить сезонний характер, найбільша кількість хворих реєструється в період з листопада по квітень.

Хвороба легко поширюється, найчастіше це два шляхи передачі:

- через інфіковані продукти харчування - найчастіше молочні, погано промиті овочі і фрукти, брудні руки і т. д.

- повітряно-крапельний шлях – в момент спілкування з хворою людиною, при кашлі та чханні.
Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. Розмноження вірусу відбувається в клітинах слизової шлунково-кишкового тракту та виділяється разом з калом.

У перебігу хвороби виділяють інкубаційний період тривалістю до 5 діб, гострий період тривалістю 3-7 діб і період відновлення (4-5 діб).

Початок захворювання характеризується різким підвищенням температури, блювотою, болями і бурчанням в животі, можливий розвиток діареї. Крім кишкових проявів захворювання, хворих турбують нежить, першіння та біль у горлі, кашель.

Для специфічної профілактики на сьогоднішній день розроблено вакцину для боротьби з ротавірусною інфекцією.

Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету та громадських місць, перед вживанням їжі). Своєчасно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання.

Овочі та фрукти необхідно ретельно мити, а під час епідемічного періоду рекомендується обдавати їх окропом. Вживати в їжу слід тільки кип’ячену воду або ж бутильовану. Особливу увагу потрібно приділити якості молочної продукції, не можна вживати продукти сумнівного походження із вичерпаним терміном придатності. При покупці всіх харчових продуктів перевіряйте термін придатності.

 

Переглядів: 60 | Додав: Школа2 | Теги: школа, Ніжин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar