Головна » 2018 » Листопад » 8 » Участь у двох міжнародних україно-польських проектах!
10:42
Участь у двох міжнародних україно-польських проектах!

Наприкінці жовтня представниці Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (учениця 9 класу Щербина Анастасія та вчитель історії Нагорна Наталія) стали учасницями двох міжнародних україно-польських проектів.

Щербина Настя взяла участь у Міжнародній школі з культурної дипломатії, яку було організовано НЦ «Мала Академія наук України» у співпраці з Центром слов’янських мов «Новос» (м.Бидгощ, Польща). Метою Школи, що зібрала делегацію з українських та польських школярів у с.Пуща-Водиця, був розвиток їх ціннісно-світоглядних компетенцій, критичного та креативного мислення, знайомство з українською та польською культурно-мистецькою спадщиною, вдосконалення навичок міжособистісної комунікації, міжкультурного діалогу та розвиток умінь презентації національної культури. З учнями провели інтерактивні заняття за методикою P4C, воркшопи й майстер-класи з культурології, мовознавства, журналістики, блогерської справи, фільмування та режисури, вчилися командно-проектної роботи та діалогової грамотності. Цікавою й навчально-пізнавальною була також розлога екскурсійна програма до історичних музеї м.Києва та Посольства Республіки Польща в Україні. Першим результатом медіадіяльності Насті та її партнерів став соціальний ролик із протидії булінгу. Фінальним результатом заходу має стати Молодіжний віртуальний україно-польський інформаційний портал.

Нагорна Наталія, продовжуючи співпрацю з УЦВІГ, була запрошена до участі в ХІ Міжнародному науково-освітньому семінарі ім.Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі». У рамках освітньої поїздки вчитель відвідала низку меморіальних та пам’ятних місць, культурних та музейних установ міст Львова, Жовкви, Рави-Руської, Замостя, Пшемисла, Любліна, а також Белжеца й Майданека. На лекціях та методичних інтерактивних заняттях із польськими та українськими науковцями розглядалися й обговорювалися питання історії Другої світової війни, нацистського «нового порядку», історії Голокосту, публічної історії, усної історії, політики пам’яті, формування культури пам’яті, досвіду і практик комеморації на теренах України та Східної Польщі.

Переглядів: 28 | Додав: Школа2 | Теги: Ніжин, школа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar